Należy mieć świadomość, że lego Duplo na pierwszy rzut oka są niepozorne, to mogą zagwarantować mnóstwo godzin doskonałej zabawy. Godny uwagi jest fakt, że można bawić się nimi nie tylko w pojedynkę, ale również całą rodziną. Chodzi oczywiście o Lego Duplo

Dlaczego dzieci powinny układać Lego Duplo? 

Klocki zaliczane są do zabawek, jakie rodzice powinny zapewnić swoim pociechom. Ich zalety są bowiem nieocenione. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że zarówno pobudzają one wyobraźnię, jak i kreatywność dzieci. Ponadto doskonale rozwijają motorykę. Ich ogromnym atutem jest także ćwiczenie koordynacji ręka-oko, a także usprawnianie chwytania. Godny uwagi jest fakt, że na klockach można bez większego problemu uczyć się kształtów, liczenia czy kolorów. Należy zaznaczyć, że klocki doskonale zdadzą egzamin nie tylko do samodzielnej, ale również grupowej zabawy. Nie można zapomnieć o tym, że uczą cierpliwości, współpracy i dzielenia się. Opanowanie wspomnianych umiejętności spowoduje, że dziecko będzie zdecydowanie lepiej radziło sobie w szkole czy dorosłym życiu. 

Czym dokładnie wyróżnia się seria Lego Duplo? 

Zalecane jest również dostosowanie klocków do wieku swoich dzieci oraz ich umiejętności. Jak wiadomo, seria kolorowych klocków została stworzona przede wszystkim z myślą o najmłodszych pociechach. Na rynku dostępne są produkty przeznaczone dla dzieci, które jeszcze nie ukończyły pół roku. Rodzice mogą jednak podjąć decyzję o zaopatrzeniu się w omawiane zabawki znacznie wcześniej. Warto wiedzieć, że elementy klocków lego duplo są większe w porównaniu do bardziej znanych, tradycyjnych klocków Lego. Oznacza to tym samym, że ewentualne ryzyko połknięcia części przez dziecko zostanie zniwelowana praktycznie do zera. producent zaprojektował je w taki sposób, by idealnie leżały w małej dłoni dziecka, a także nie wyślizgiwały się z niej. Nie można zapomnieć, że seria ma niezwykle przyjazne kolory, które zachęcają do zabawy czy tworzenia rozmaitych konstrukcji. Lego duplo dla dzieci nie jest w ogóle skomplikowane.