Klocki, które nawiązują do bajek znanych z książek czy telewizji chętniej są wybierane przez dzieci. To działa też w drugą stronę – jeśli chcemy wspierać kreatywność maluchów i zachęcić ich do zabawy klockami, warto wybrać te zestawy, dzięki którym można odtwarzać dobrze znane historie. 

Tradycyjne lego są dla starszych dzieci i nie są odpowiednie dla najmłodszych, ale Lego Duplo zostały stworzone z myślą o dwuletnich brzdącach. Mają duże elementy i są proste do złożenia, więc z pomocą rodziców lub starszego rodzeństwa szykuje się przednia zabawa.

Bajkowe zestawy

Zestawy Lego Duplo nie tylko mogą nawiązywać do znanych bajek, ale przy okazji wszystkie bez wyjątku są bajecznie kolorowe. Składają się z niewielu elementów, ale jak wszystkie inne klocki tej firmy – są dopracowane w najmniejszych szczegółach zapewniając zabawę nawet starszym dzieciom.

Zestawy z bohaterami znanymi z komiksów o Spidermanie są dwa:

– Spider-man i przyjaciele w wesołym miasteczku, w którym do dyspozycji ludzików jest diabelski młyn i helikopter

– Kwatera główna Spier-Mana, z której główny bohater może jechać na spotkanie z przestępcami motocyklem

Miłośnicy Elsy i Olafa również mają dwa zestawy do wyboru:

– Popołudniowa herbatka z mini stolikiem i zrobionymi z lodu krzesełkami

– Zamek z krainy lodu ze zjeżdżalnią dla kochającego zabawę bałwanka

Klasyczne bajki zawsze mile widziane

Nie tylko nowości filmowe są chętnie przyjmowane przez dzieci, ale również te dobrze znane ich rodzicom. Postacie z bajki o Myszce Miki istnieją od dziesięcioleci i nigdy się nie starzeją. Kolejne pokolenia chętnie oglądają przygody Kaczora Donalda, siostrzeńców i innych bohaterów.

Lego Duplo to świetny prezent na każdą okazję niezależnie od zestawu, ale akurat Urodzinowy pociąg myszek Miki i Minnie to będzie strzał w dziesiątkę, kiedy wybieramy się akurat na imprezę urodzinową do kilkulatka. Ciuchcia z ogromną babeczką, klocki z cyferkami, prezenty oraz myszki wraz z psem Pluto ucieszą solenizanta. 

Dzięki Lego Duplo, maluchy pokochają tworzenie świata z klocków i nie będą mogły się doczekać na przejście do zestawów dla starszych dzieci.